Parapety zewnętrzne

Posiadamy w ofercie parapety zewnętrzne:

Parapety stalowe – wykonane są z blachy ocynkowanej powlekanej poliestrem o grubości 0,75 mm. Kolor biały [RAL 9010], brązowy [RAL 8019] oraz w okleinie [złoty dąb i orzech].

Parapety aluminiowe – imitacja płytki produkowane są z blachy aluminiowej o grubości 1,2 mm. Posiadają wyjątkową estetykę wykonania dzięki imitacji płytki klinkierowej oraz modnym powłokom proszkowych farb antycznych. Parapety występują w kolorze: stal antyczna, miedź antyczna, kolory RAL, srebro antyczne.

Parapety stalowe zewnętrzne okleinowane wykonane są z wysokiej jakości blachy stalowej ocynkowanej o grubości 0,75 mm. Powierzchnia pokryta jest okleiną drewnopodobną, odporną na zewnętrzne warunki atmosferyczne oraz promieniowanie UV. Parapety występują w okleinie: złoty dąb, orzech, na zamówienie wenge i winchester.

Granit to najtwardsza i najbardziej wytrzymała skała, a przy tym podatna na obróbkę, można z niego otrzymywać elementy dowolnych rozmiarów. Granit podaje się stosunkowo łatwo polerowaniu, co pozwala wydobyć głębię koloru i teksturę, czyli sposób wzajemnego rozmieszczenia składników mineralnych skały. Granit może posiadać drobne lub grube uziarnienie, ma teksturę ziarnista z dominującym odcieniem ziaren jednej barwy lub przeplatających się ze sobą w postaci wielobarwnych ziarnistych żył. Dominującymi odcieniami są szarości, żółcienie, zielenie, brązy i czerwienie. Najbardziej efektownie wyglądają granity z czerwonymi i zielonymi ziarnami ukierunkowanymi na podobieństwo żył na ciemnoszarym tle.

Termoparapet, zwany także ciepłym parapetem to nowoczesne rozwiązanie eliminujące mostek termiczny pod oknem. Miejsce połączenia okna ze ścianą i z parapetami to tzw. „słabe miejsce”. Zastosowanie termoparapetu zapobiega stratom ciepła w strefie podokiennej, uszczelnia tę strefę, ułatwia montaż okna i parapetów zewnętrznych i wewnętrznych. Termoparapet wykonany jest z polistyrenu ekstrudowanego (XPS, Styrodur) dzięki czemu ma doskonałe właściwości wytrzymałościowe, termoizolacyjne i jest odporny na działanie wilgoci. Termoparapety wykonane są pod konkretne wymagania. O kształcie decyduje grubość ściany, grubość docieplenia oraz typ profilu okiennego.